REKLAMA NA SAMOCHODACH
ponad 3500 oznakowanych samochodów
20 lat doświadczenia
lakierowanie maszynowe wydruków
projekty, duża hala na samochody

Odblaskowa

Reklamy odblaskowe to przede wszystkim bezpieczeństwo. Można z nich wyciąć dowolne kształty lub oznakować samochód, rower lub inny pojazd odblaskowymi pasami.

Posiadamy dwa rodzaje folii odblaskowych. Pierwsze z nich to pasy służące do znakowania konturowego pojazdów. Drugim rodzajem folii są folie, z których można wyciąć odblaskowe kształty lub litery według potrzeb klienta. Folie te są dostępne w kolorach : białym, czarnym (świeci na brązowo), czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym oraz niebieskim. Folie świecą w nocy dzięki drobinkom szkła znajdującym się w warstwie folii lub dzięki aluminium. Często klienci mylą folie odblaskowe z foliami fluorescencyjnymi. Różnica polega na tym, że folie fluorescencyjne w nocy nie świecą jednak są lepiej widoczne w dzień niż folie odblaskowe.

 

Do znakowania konturowego pojazdów dopuszczalne są kolory oznakowania :

 

Kontur tylny: kolor żółty lub czerwony

 

Kontur boczny: kolor żółty lub biały

 

Folie konturowe wymagają atestu dlatego też nie jest to tani materiał. Koszt taśmy odblaskowej z przyklejeniem wynosi 28 zł netto za metr bieżący. Tańszym rozwiązaniem jest wykonanie oznakowania z folii odblaskowej służącej do wycinania grafik. Efekt jest ten sam natomiast koszty są niższe o 30% od folii odblaskowej na taśmie. W tym przypadku pasy folii odblaskowej są wycinane na maszynie z rolki a następnie przyklejane na samochód.